sobota, 12 stycznia 2008

Nabożeństwo i posiłek

Co miesiąc w naszym Kościele po nabożeństwie mamy wspólny obiad. Zstawiamy stoły, ozdabiamy je obrusami, świecami, kwiatami i z wdzięcznością spożywamy wspólny posiłek. Społeczność przy stole w Piśmie jest wyrazem więzi. Chrystus jadał z celnikami i grzesznikami co w oczach faryzeuszy (słysznie) było ich przyjęciem! Chrystus zaprasza nas do Stołu Pańskiego podczas każdego Niedzielnego Nabożeństwa - aby w duchowy sposób karmić nasze dusze (posilając ciało). Stół Pański to sakramentalny posiłek (stąd STÓŁ, a nie ołtarz) oraz wyraz akcepracji i miłości Boga wobec Jego Dzieci.

Zapraszamy jutro na nabożeństwo (i komunię) oraz wspólny obiad. Dołącz do nas by świętować zwycięstwo Króla nad grzechem i śmiercią.

Podczas nabożeństwa będiemy mieli gościa, który wygłosi kazanie - Pastor Bogumił Jarmulak z Wrocławia. Do zobaczenia!

Ewangeliczny Kościół Reformowany
Ndz godz. 10:00
ul. Grobla IV/8
Gdańsk (starówka)
Szkoła Podstawowa nr 50

8 komentarzy:

 1. Biblia mówi"NAWET Z TAKIMI NIE JADAJCIE" a Wy jesteście właśnie TACY zwiedzeni !;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Co to za komentarz z tym zwiedzeniem? Znow jakas zdemonizowana dusza plecie trzy po trzy. To chyba ta sama co zatruwa strony chrzescijanskie roznych autorów wyzywajac od babilonu i balwochwalstwa. Droga Duszo modl sie do Pana o uzdrowienie a tymczasem daj spokoj tym jak to nazywasz "zwiedzonym" spokój, chyba nie jestes tutaj mile widziana. Nic nie wnosisz a jedynie niszczysz swoim jezykiem
  (apostoł Jakub mowi wyraznie ze mamy zwracfac uwage na to co mowimy, że poprzez nasze "gadanie" możemy kogos błogosławic albo przeklinać.) Duszyczko popros o uwolnienie od demonów, jesli nie to moze odejdz w pokoju i daj wzrastac w poznawaniu Zbawieciela oraz w milosci i tolerancji innym, ktorzy chcva sie czegos nauczyc.

  OdpowiedzUsuń
 3. A o Jezusie napisano, że "z celnikami i grzesznikami jada".
  Tylko co to i owe "z takimi nie jadajcie" ma wspólnego z postem?
  Naprawdę, są lepsze miejsca do leczenia swoich frustracji niż internet. W gabinetach psychologów są wygodne kozetki...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspanialy pomysl :) my tez mamy wspolne obiady. Moze troche rzadziej, bo ok 4 razy w roku + wspolny grill i kawa z ciastem po wspolnym nabozenstwie. To wspanialy czas rozmow, dyskusji, wymiany pogladow doswiadczen. Zapraszamy na te wspolne posilki gosci i wspolnie dziekujemy Panu za to, ze tak suto nakrywa stol przed nami. Dzieki temu znamy sie lepiej z naszymi zborownikami.

  Pozdrawiam i zycze wspanialych blogoslawionych godzin przy stole
  Izabela

  OdpowiedzUsuń
 5. a będziecie tam tez pic alkochol bo słyszałem ze wasz pastor to alkoholik ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. " a będziecie tam tez pic alkochol bo słyszałem ze wasz pastor to alkoholik ;-) " - nie będziemy się modlić za takich ludzi jak Ty !

  OdpowiedzUsuń
 7. ah to nie potrzebie bo bede taka zwiedzona jak Wy;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziekuje Bogu za te wszystkie dobrane i wyszukane teksty. Cieszę się że mogę się budowac i wzmacniać w wierze tutaj na tym blogu. Gdybym mogł prosić o wiecej apologetyki!!! Mam nadzieje, ze po wprowadzeniu przez Pastora logowania, unikniemy "szkalujacych, obrazliwych" tekstów. Żal mi tej kobiety ktora sie(wypisuje tutaj rózne dziwactwa) miota i zachowuje sie jak jehowitka z jedyna "prawdą". Żal mi jej, nie potrafi nawet udowodnić swoich racji, jedyne co to "zalewa" stosem wersetów (wyrwanych z kontekstu)Zal mi takich ludzi. Potrafią doskonale obrzydzić Ewangelię. Pewne grupy zachowuja sie jak członkowie sekt. Jestem wdzięczny Bogu za zdrowe nauczanie, za inspirujące teksty/opracowania. Pozdrawiam i życzę autorowi bloga kolejnych inspiracji. WSZYSTKIEGO BOŻEGO
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń