wtorek, 30 grudnia 2008

Nowe dowody

Info za korespondent.pl

Za dwa lata ruszy wymiana dowodów osobistych na elektroniczne - pisze "Gazeta Prawna".

Dokument tożsamości będzie miał chip z podpisem elektronicznym i owalem twarzy. Nie będzie zawierał natomiast adresu zamieszkania jego właściciela, ani też jego odcisku palca.

Jak informuje Gazeta Prawna, do dowodów być może zostanie wprowadzona informacja o grupie krwi właściciela. Według dziennika gospodarczego, procedura obowiązkowej wymiany dowodów osobistych rozpocznie się w 2011 roku i potrwa siedem lat.

Więcej na: http://wiadomosci.gazeta.pl
_______________________

I celny (moim zdaniem) komentarz internauty Sayen:

Czy ktoś jest zaskoczony?
Skoro powstały odpowiednie stanowiska w urzędach d/s wymiany dowodów, to przecież oczywiste jest iż wymiana dowodów stanie się procesem. Powstała przecież nie mała grupa ludzi którzy żyją z wymieniania dowodów. Są zorganizowani, planują działać do emerytury, w między czasie zatrudniając synów i córki. Oczywiście pełni są misji i przekonania iż to dla naszego dobra.

pozdrawiam

2 komentarze:

  1. Dokument tożsamości będzie miał czip...Już nie tylko biblijnie wierzący chrześcijanie, ale także wielu katolików zdaje sobie sprawę, że to kolejny etap na drodze do coraz bliżej nadciągających czasów antychrysta. "On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy, otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia." (Obj. św. Jana 13:16-17). To co będzie napełniać strachem ludzi tego świata niesie zarazem nadzieję dla narodzonych na nowo, czyli nawróconych chrześcijan. Po kilkuletnich rządach antychrysta przyjdzie w mocy i w chwale Pan Jezus Chrystus!(por. drugi list św. Pawła do Tesaloniczan 2:1-8)
    Paweł (jeszcze jeden)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bym raczej proroctw biblijnych do tego nie mieszał.

    Postrzegam to jako kolejny przejaw "rozpasania" państwowej biurokracji i kontroli obywateli - do czego państwo nie jest w żadnym stopniu upoważnione (poprzez Tego przed którym rządzący odpowiadają).

    OdpowiedzUsuń