środa, 24 listopada 2010

Co robić gdy przyjaciel jest gejem?Przy okazji polecam bardzo dobrą stronę nt. homoseksualizmu: www.homoseksualizm.edu.pl

8 komentarzy:

 1. Czekam teraz tylko na komentarze typu "Co za bzdury! Homoseksualizm to jedna z trzech znanych na świecie orientacji obok hetero i biseksualności!" oraz "co to za homofobiczna mowa nienawiści" :-P.

  A tak na poważnie:
  Facet bardzo ładnie to ujął, ale myślę, że w rzeczywistośći mogłoby to być o wiele trudniejsze chociażby z tego powodu, że osoby o skłonnościach homoseksualnych szukają prędzej akceptacji niż pomocy. Ale nam nic innego nie zostaje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Eee no, słabe, powinno się go po chrześcijańsku ukamienować albo chociaż profesjonalnie ekskomunikować.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Theutonicus
  "Czekam teraz tylko na komentarze typu "Co za bzdury! Homoseksualizm to jedna z trzech znanych na świecie orientacji obok hetero i biseksualności!" oraz "co to za homofobiczna mowa nienawiści" :-P.
  "

  Służę uprzejmie:
  Czekam teraz tylko na komentarze typu "Co za bzdury! Homoseksualizm to jedna z trzech znanych na świecie orientacji obok hetero i biseksualności!" oraz "co to za homofobiczna mowa nienawiści" :-P :-P.

  "Ale nam nic innego nie zostaje."
  Możecie np. zostawić ich w spokoju (tak serio serio). To na pewno lepsza opcja, niż próba wysyłki tych osób na nieskuteczne "terapie", którym bliżej w sumie jest do metod torturowania, niż zabiegów medycznych.

  Przesyłam ukłony i pozdrowienia,

  OdpowiedzUsuń
 4. "Możecie np. zostawić ich w spokoju"

  Z jednej strony wiara na to do końca nie pozwala (jak ktoś popełnia błąd to warto go napomnieć, tym bardizej jeżeli naraża swoje szczęście).

  To tak prywatnie. Jeśli zaś chodzi o zjawiska na wielką skalę (propaganda homoseksualna) to warto się bronić i wtedy spytam: dlaczego chrześcijan nie zostawi rząd w spokoju?

  Krzyże mają zniknąć z miejsc publicznych ale tęczowa flaga (a może mnie ten symbol akurat obraża za liczne bluźnierstwa których dopuścili się w "sztuce" i mediach?) ma powiewać co roku w każdym większym mieście na tzw. paradach "równości".

  Sam widzisz, że sprawiedliwe to nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 5. Theutonicususie

  Jeżeli Twój przyjaciel będący gejem nie jest chrześcijaninem, to czy w takiej sytuacji warto poruszać problematykę homoseksualizmu? Bo jeśli ktoś jest poza zborem, to czy naszą sprawą jest tego kogoś osądzać?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie chodzi o osądzanie, nie ważne czy jest w zboże, kościele czy może ateista. Chodzi o to,żeby pomóc, albo przynajmniej doradzić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pastor Mel White powiedział: Bóg uczynił mnie gejem i pokochał mnie takim, jakim jestem. W swojej wypowiedzi powiedział także: jeśli jesteście osobami homoseksualnymi, kochajcie siebie takimi, jakimi jesteście, bo Bóg kocha was takich, jakimi jesteście.

  http://www.youtube.com/watch?v=321hmWcvaRk

  OdpowiedzUsuń
 8. @Theutonicus

  "Z jednej strony wiara na to do końca nie pozwala (jak ktoś popełnia błąd to warto go napomnieć, tym bardizej jeżeli naraża swoje szczęście). "

  Proszę Cię, naprawdę lepiej na tym wychodzę, jak sam decyduję co jest dla mnie szczęściem. Poza tym tęczowej flagi jeszcze nigdzie nie widziałem, a krzyży i innej sztuki sakralnej mnóstwo. Mimo to nie chodzę po ulicy i nie przekonuję nikogo do swojej wizji szczęścia, nie drę się żeby ściągać krzyże, bo rozumiem, że innym wiara sprawia przyjemność. Poza tym mam nieodparte wrażenie, że chodzi Ci o to, że odmienność naraża TWOJE szczęście, a szczęście osób homoseksualnych nie ma tu nic do rzeczy.

  OdpowiedzUsuń