wtorek, 3 stycznia 2012

Regulamin bloga

O blogu:

Blog, który czytasz nosi tytuł „Żyjąc wiarą w REALNYM świecie”. Oznacza to, że chcę na nim dzielić się możliwie wszechstronnym spojrzeniem (na ile mnie stać) na świat z perspektywy człowieka wierzącego, chrześcijanina, protestanta. Nie chcę by wiara kojarzyła Tobie się z odizolowaniem, separacją, odcięciem się od świata i zaszufladkowaniem jej w pudełeczku pod nazwą „religia”, ew. „kościół”. Jeśli jest to Twoje pragnienie, bądź przekonanie to na tym blogu znajdziesz przeciwne spojrzenie i argumenty. Wiara to kompleksowe spojrzenie na rzeczywistość, to dostrzeganie (za Biblią), że każda sfera naszego życia nie wymyka się spod panowania Chrystusa i Jemu powinna być poddana. Oznacza to, że nie istnieje żadna sfera rzeczywistości, która byłaby neutralna, istniejąca niezależnie od Boga, sama z siebie. Dlatego moje wpisy dotyczą zarówno teologii, biblistyki, jak i takich dziedzin jak edukacja, polityka, nauka, seksualność, rodzina, ekonomia, etyka, sztuka, prawo itd. Jednocześnie przeplatam te rzeczy wpisami o moich osobistych zainteresowaniach, fascynacjach by nadać blogowi bardziej osobisty charakter.

Regulamin bloga:

1. Drogi Czytelniku! Aby komentować wpisy na moim blogu nie musisz być zalogowany. Jednak nie nadużywaj tej swobody. Raczej doceń ją i korzystaj w kulturalny sposób. Pamiętaj, że na tym blogu jesteś gościem. Proszę abyś podpisywał swoje komentarze stałym nickiem. To pozwoli zachować przejrzystość dyskusji. Czytanie postów kilku anonimowych autorów bardzo utrudnia komunikację. Nie jest to trudna rzecz, a z całą pewnością pozwoli Ci zachować anonimowość (jeśli jej sobie życzysz).

2. Daję Ci tutaj swobodę wypowiedzi dlatego opinie odmienne od moich są jak najbardziej mile widziane. Nie wolno Ci jednak obrażać innych dyskutantów oraz autora bloga. Jeśli się z czymś zgadzasz – oczywiście również pisz o tym. To bardzo zachęca.

3. Jako gość nie zaśmiecaj tego miejsca. Proszę do komentarzy nie wrzucać żadnych spamów, wulagryzmów. Wszystkie te rzeczy będą kasowane. Sorry, Winnetou.

4. Zastrzegam sobie prawo do kasowania komentarzy nie na temat. Żadnych wpisów (oraz linków) o predestynacji pod postami na temat feminizmu. Żadnych uwag o sabacie i adwentyzmie pod postami o nauce. Za brak przestrzegania zasad z pkt 1-4 będzie wprowadzona konieczność logowania się, zaś w ostateczności moderowania przez mnie komentarzy przed ich zamieszczeniem. Tego jednak nie chcę. Mam nadzieję, że Ty również.

6. Twój komentarz lub pytanie pod jakimkolwiek wpisem nie oznacza, że Ci odpowiem. Moja aktywność na blogu łączy się z poświęceniem czasu na jego prowadzenie, a jest on (jak to w życiu bywa) ograniczony. Blog zaś jest skierowany przede wszystkim do osób czytających. Sorry, Winnetou.

7. Dziękuję za:
- Wasze regularne odwiedziny na blogu
- Wszelkie rzeczowe, konstruktywne komentarze dzięki którym również blog „żyje” i chętnie do niego wracacie
- Informacje zwrotne z Waszej strony i ciepłe słowa lub konstruktywną krytykę nt. treści tu zamieszczanych
- Każdą modlitwę o mnie i moją służbę
- Wszelkie dobrowolne ofiary jako wyraz Waszej wdzięczność za zachętę, którą tu otrzymujecie

8. UWAGA! Uprzejmie proszę o nie komentowanie tego wpisu. Zapraszam do zamieszczania rzeczowych, tematycznych komentarzy pod poszczególnymi wątkami szanując zasady panujące w domu, który chcielibyście odwiedzić.

1 komentarz:

 1. Uprzejmie proszę o nie komentowanie tego wpisu. Zapraszam do zamieszczania rzeczowych, tematycznych komentarzy pod poszczególnymi wątkami szanując zasady panujące w domu, który odwiedzacie.

  Linki można wrzucać, ale:
  - związane z tematyką posta
  - proszę o nie nadużywanie tej wolności
  - nie należy zamieszczać odnośników reklam, treści nieprzyzwoitych itp.

  OdpowiedzUsuń