piątek, 17 lutego 2012

Buddyzm - okultyzm w wydaniu wschodnim


Buddyzm odrzuca istnienie osobowego Boga stąd nie jest typową religią. Jego skojarzenia z religią wynikają z trzech powiązań:
- wiara w świat niewidzialny, w szczególności w demony
- praktyki o charakterze religijnym (inicjacje, mantry, modlitwy, rytuały)
- wyrasta z hinduizmu  (C.S. Lewis powiedział, że buddyzm jest rodzajem sekty hinduistycznej)

Jednym z celów buddyzmu jest obłaskawianie demonów. Oto cytat modlitwy buddyjskiej do Lucyfera by bronił buddyzm przed jego wrogami:

"Ty, który otworzyłeś usta i pokazałeś kły. Ty, który masz troje oczu na strasznej twarzy. Ty, który założyłeś na siebie wieniec z czaszek. Ty obdarzony twarzą na którą nie da się patrzeć. Ciebie uwielbiam". 

W ten sposób modli się np. Dalaj Lama oraz inni tybetańscy buddyści. Pokojowy, neutralny, miły, filozoficzny system? Wkrótce zamieszczę obszerny artykuł na ten temat.

Zapraszam do przeczytania obszernego wpisu na temat buddyzmu pt. "Buddyzm i jego sprzeczności": TUTAJ 

12 komentarzy:

 1. Demony nie istnieją podobnie jak srogi żydowski Jahweh.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powietrze nie istnieje. Sprawiedliwość nie istnieje. Moralność nie istnieje.

  Nigdy ich nie widziałem.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Skąd pochodzą takie myśli, same czarne podejrzenia, i niesprawiedliwe sądy i fałszywe oskarżenia.."Luxtorpeda.
  Właśnie to jest największą bronią demonów - nie widać a działają. A ich największym arcydziełem jest przekonanie człowieka że nie istnieją. A skoro ich nie ma to czemu mamy się nimi interesować? Idąc za ciosem - skoro nie ma demonów, szatana itp. to po co nam Bóg który ma nad nimi władzę i je niszczy? Kłamstwo idealne a na dodatek Anonimowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Kopia Oliwska

  OdpowiedzUsuń
 5. Buddyzm jest rodzajem sekty hinduistycznej tak, jak chrześcijaństwo jest rodzajem sekty judaistycznej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pastorze, mam bardzo ważne pytanie, mianowicie, co miał na myśli Jan Paweł II, mówiąc na spotkaniu ekumenicznym w Asyżu: "Wszyscy modlimy się do tego samego Boga."? Odpowiedź wydaje mi się być jednoznaczną.

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jeśli zamieszczacie linki, proszę opatrzcie je komentarzem by wskazać, że nawiązują do omawianego tematu. Niejednokrotnie komentujący wrzucali syfy lub strony reklamujące własną działalność. Jeśli chcecie by wysłany link był wyrazem Waszego stanowiska w rozmowie - omówcie go krótko.

  2. "Buddyzm jest rodzajem sekty hinduistycznej tak, jak chrześcijaństwo jest rodzajem sekty judaistycznej".

  Chrześcijaństwo wyrasta ze Starotestamentowego judaizmu. Jest jego kontynuacją i wypełnieniem. O Chrystusie jest cały Stary Testament. Buddyzm zaś nie jest żadną kontynuacją czegokolwiek. No, może ludzkich pragnień sięgnięcia tego czego nie można zdobyć o własnych siłach.

  3. "co miał na myśli Jan Paweł II, mówiąc na spotkaniu ekumenicznym w Asyżu: "Wszyscy modlimy się do tego samego Boga."? Odpowiedź wydaje mi się być jednoznaczną."

  JEŚLI tak powiedział (bo nie wiem na pewno) to stwierdzenie wygłoszone w stronę przedstawicieli wielu religii, kultów jest straszliwie niebezpieczne, niebiblijne i zwodnicze. Niesie słuchaczom złudną nadzieję i fałszywe przekonanie, że Chrystus jest OPCJĄ, a nie JEDYNĄ DROGĄ do Boga. Utwierdza ludzi w przekonaniu, że nawrócenie nie jest konieczne, wszak rzekomo do Boga wiedzie wiele dróg i w zasadzie wszyscy wierzymy w tego samego Boga.

  Gdyby w to wierzył Chrystus i apostołowie pewnie nie prowadzilibyśmy tej dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na temat czym jest buddyzm Wojciech Cejrowski zrobił ciekawy dokument filmowy, który niejako od podszewki ukazuje o co w tym wszystkim chodzi; tu można obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=8_KttDeJDjc

  OdpowiedzUsuń
 9. Buddyzm - okultyzm? nie sądzę
  "Jest kilka poziomów sily dla ludzi o różnym stopniu zaawansowania w praktyce: od świeckich poprzez mnichów-nowicjuszy po zaawansowanych mnichów. Ludzie świeccy starają się zwykle przestrzegać pięciu wskazań, które są wspólne dla wszystkich buddyjskich szkół. Jeśli chcą, mogą również przestrzegać ośmiu wskazań, które dodają elementy ascetyzmu.
  Pięć podstawowych wskazań to:
  Powstrzymywać się od odbierania życia.
  Powstrzymywać się od brania tego co nie jest dane.
  Powstrzymywać się od złego seksualnego prowadzenia się.
  Powstrzymywać się od fałszywej mowy.
  Powstrzymywać się od zażywania intoksyków, które prowadzą do nieuwagi.
  Przypomina wam to coś? Bo mnie owszem : nie zabijaj,nie kradnij,nie cudzołóż...itd.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cejrowski Jak zwykle wypowiada sie na tematy, których nie rozumie, bo się w nie wgłębił w ten sposób kreuje własna mylna rzeczywistość, która przedstawia następnie ludziom a oni w to wieżą, bo pan opowiada w mediach i na pewno by się nie pomylił.Pozdrawiam was i życzę wam wszystkiego dobrego

  OdpowiedzUsuń
 11. Z autopsji wiem, że buddyzm, to okultyzm Wschodu. Ba! To zachodni okultyzm jest wersją buddyzmu, np. thelema. Zdecydowanie nalezy wystrzegać się tej ścieżki lewej ręki!

  http://twitter.com/KamilPawelak83

  OdpowiedzUsuń
 12. Niech spłoną w piekle wszyscy buddyści a srogi lucyfer niech ich bije widłami

  OdpowiedzUsuń