wtorek, 3 września 2013

Wybór płci, wybór wieku

Z wyborem płci jest jak z wyborem wieku. Możesz twierdzić, że czujesz się 18-latkiem. Jednak wystarczy spojrzeć w twój akt urodzenia, by sprawdzić, ile tak naprawdę masz lat. W tym kontekście oczekiwania dorosłego mężczyzny, by nazywać go "nastolatkiem" lub "kobietą" należy potraktować jako ludzki dramat i poważny przypadek medyczny oraz etyczny.

3 komentarze:

 1. Na pewno istnieją przypadki gdy w kobiecym ciele zamknięty jest mózg o budowie typowej dla mężczyzn - i odwrotnie - ale to ułamek promila i nie ma o co kruszyć kopii.
  inna sprawa że obecnie płeć stała się dla lewactwa tym czym byli sto lat temu robotnicy- trampolina do politycznych karier i pretekstem do niszczenia na masową skalę zastanych stosunków społecznych, tradycji i kultury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie możemy jednak mówić o ciele jako "opakowaniu" dla męskiego/żeńskiego mózgu. Jesteśmy jednością duszy i ciała i to właśnie ciało mówi nam o płci i naszym powołaniu jako mężczyzny lub kobiet.

  OdpowiedzUsuń
 3. W 99,99% przypadków owszem - nawet nie możemy sobie wyobrazić jak to jest mieć mózg niedostosowany do ciała - ale wystarczy porozmawiać np. z anorektyczkami - one autentycznie uważają, myślą i czują że są grube!
  Dla przeciętnego człowieka to dziwactwo - dla nich efekt takich a nie innych zaburzeń neuronalnych. Podobnie osoby z paranoją które słyszą i widzą to co obiektywnie nie występuje.
  Tak samo jest z płcią. Przez setki lat problemu nie dostrzegano - teraz się go widzi ale... przegina w drugą stronę, z zaburzenia czyniąc normę.

  OdpowiedzUsuń