wtorek, 5 grudnia 2017

Nie bądź gnostykiem

Ruszamy z coroczną akcją Święta bez szopki :)

Szopkę możesz w domu postawić, ale i możesz ją odstawić. Zachęcam do tego pierwszego bowiem stawianie szopki w Święta Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj, natomiast jej odstawianie to... obciach! 

Innymi słowy: nie odstawiaj szopki. Przeżyj z radością Święta pamiętając, że obchodzimy w ten sposób Urodziny Króla, który poświęcił życie za swój lud. Uczcij je głośniej, lepiej i radośniej niż urodziny swojego najlepszego przyjaciela! 

Co zrobić aby POSTAWIĆ szopkę w Święta? Pójdź do sklepu lub na rynek i kup szopkę wedle swoich finansowych możliwości. 

Co zrobić aby NIE ODSTAWIĆ szopki w Święta?

Po pierwsze: Nie bądź gnostykiem.

Ciesz się smażonym karpiem, pierogami, barszczem z uszkami, grzybową, kutią oraz słodyczami. Jest to jak najbardziej duchowe - co oczywiście jest nie w smak współczesnym "gnostykom" , którzy Święta chcieliby utożsamić z postawą medytacji, wyciszenia, ucieczki od materii i tego co przynosi odprężenie ciała, cieszy podniebienie, nozdrza lub oczy. Korzystaj i wesel się bez poczucia winy tym co wypracowały Twoje ręce. Pamiętaj (bo to ci pomoże w życiu także w innych sytuacjach): zło nie tkwi w technologii, karpiu, słodyczach, alkoholu, seksie, materii lecz w... ludzkim sercu. Może to więc dobry czas na jego duchową "operację"? W końcu Zbawiciel urodził się aby "zbawić lud swój od grzechów jego" (Ew. Mt 1:21).

cdn.

PS. Zapraszam na facebookowy profil akcji: Święta bez szopki