środa, 27 stycznia 2021

Modlitwa o Boży sąd

Jak napisała moja przyjaciółka Agnieszka Mazurek: "Mówienie, ze odłączono pana Sławka od aparatury podtrzymujacej życie to ogromne nadużycie. Ten pan samodzielnie oddychał, nie byl w śpiączce (co widać na zdjęciach). To czego zaprzestano, to karmienie. Za pomocą sondy, ale chodziło tylko o zwykle jedzenie. Po prostu zagłodzono człowieka w majestacie prawa. Bo kilku lekarzy orzekło, że może wymagać rehabilitacji i opieki do końca życia". 

Dobry Ojcze, 

Ty jesteś Stwórcą i Królem. Ty obdarzasz życiem i określasz ilość naszych dni naszego pielgrzymowania na ziemi. Ty jesteś Panem życia i śmierci. Każdy człowiek jest Twoim stworzeniem, a nasze dni przemijają, niczym para. Dlatego proszę Cię o Twój sąd na tymi, którzy w swoim buncie zawłaszczają Twoje kompetencje - czyniąc siebie panami życia i śmierci. Ze względu na Twoją chwałę, dobroć i sprawiedliwość - proszę Cię o Twoje sprawiedliwe sądy nad tymi, którzy przyczynili się do zabójstwa pana Sławka w angielskim szpitalu, bądź o ich opamiętanie, nawrócenie w autentycznym żalu za niegodziwość, którą popełnili. 

Modlę się również o sąd nad wszystkimi niegodziwymi rządzącymi, którzy wydają decyzje skierowane przeciwko człowiekowi: skazując chorych fizycznie - na samotne i psychiczne cierpienie, umierających - na śmierć w samotności, zakazując milionom ludzi pracy i odbierając w ten sposób środki do życia, pogrążając wielu w cierpienia psychiczne, prowadzące niekiedy do samobójstw. Odsuń, dobry Ojcze, od władzy ludzi, którzy nie boją się Ciebie i nie respektują Twojego prawa, godności każdego człowieka, nadanej przez Ciebie. Wylej nad nimi sprawiedliwy sąd lub przywiedź do nawrócenia, aby wzorem pobożnych władców - prowadzili nasz kraj w prawości i bojaźni przed Tobą. Modlę się o to w imieniu Pana i Króla Jezusa Chrystusa, Amen.