środa, 28 kwietnia 2021

Przed czwartym sezonem serialu o eksperymentach na ludziach

Kilka myśli po konferencji Premiera i Ministra Zdrowia:

1. Rządowa strona gov.pl informuje: "Obecnie nie wiadomo, jaki poziom ochrony przez chorobą można osiągnąć dzięki opracowywanym szczepionkom". Oczywiście ten fakt nie powinien nikogo dziwić, co potwierdzają dane dotyczące zakażeń wśród osób zaszczepionych.
Zaszczepieni więc: a) Mogą chorować. b) Mogą zarażać. c) Muszą zachowywać te same obostrzenia, co wszyscy (maska, dystans, dezynfekcja). Z jedną różnicą: dochodzi im ryzyko powikłań i komplikacji poszczepiennych. Trzymajcie się, kochani.
2. Domaganie się "paszportów szczepionkowych" pozwalających na podróżowanie, korzystanie z restauracji itp. to utrwalanie ucisku i zniewalania ludzi. Co więcej, to segregacja ludzi, która w historii kojarzy się jak najgorzej. Nie ma to nic wspólnego z ewangelicznym powołaniem do wolności. Ma zaś wiele wspólnego z diagnozą Pana Jezusa: "Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę" (Mt 20:25).
3. Istnieją tysiące Polaków, którzy mają uzasadnione powody, żeby się nie szczepić. Jest to absolutnie nieludzkie, aby odmawiać im prawa do pełnego korzystania z usług i wszelkich dostępnych dobrodziejstw od Boga.
4. Minister Adam Niedzielski dla Dziennik Gazeta Prawna: "Zdjęcie maseczek na powietrzu oznacza, że część ludzi przestanie je nosić także wewnątrz pomieszczeń".
Ma ktoś jeszcze wątpliwości czy tu chodzi o naukowe badania czy o tresurę ludzi?
5. Minister Adam Niedzielski w Radio RMF: "Trzecia dawka szczepionki nie zabezpieczy przed mutacją alertową wirusa (np. indyjską lub brazylijską)"
On już wie :-) Cóż, może siódma zabezpieczy :-)
6. Już jesienią wchodzi czwarty sezon. Scenarzyści są twórczy. Na pewno będzie ciekawie. Póki co cieszymy się zgodą na powietrze na ograniczonym wybiegu. Oczywiście w maseczce, by nam przypominała, że jest pandemia i że musimy ją zakładać w pomieszczeniach.
Jeśli to nie jest traktowanie ludzi jak niewolników i łamanie praw człowieka, to co to jest?
"Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Nie bądźcie więc niewolnikami ludzi" (1 list do Koryntian 7:23).
PS. Na zdjęciu: antykowidowe maseczki przeznaczone do noszenia podczas jedzenia i picia.