wtorek, 8 lipca 2008

Absurdy ewolucyjnego światopoglądu

Dziś polecam art. Prawa człowieka dla małp ze strony Instytutu im. Piotra Skargi. Można rzeczywiście się zgodzić, że inteligencja i rozum autorów poniższych pomysłów nie różni się wiele od inteligencji małp. A swoją drogą jest to prosta i logiczna konsekwencja przyjęcia ewolucyjnego światopoglądu. Każdy myślący ewolucjonista powinien przyklasnąć hiszpańskiej komisji parlamentarnej. To tylko jeden z wielu przykładów do jakich absurdów prowadzi ewolucjonizm i odrzucenie biblijnego kreacjonizmu.
____________________________________________

Oto fragment artykułu:

Hiszpańska komisja parlamentarna odpowiedzialna za sprawy środowiska zaakceptowała rezolucję, która pozwoli na przyznanie szympansom, orangutanom i gorylom praw przynależnych człowiekowi. Chodzi o prawo do życia, wolności oraz zakaz tortur – donosi portal LifeSiteNews.com.

Projekt rezolucji przygotowany przez komisję ds. środowiska cieszy się poparciem większości posłów i jest wielce prawdopodobne, że wkrótce zostanie przegłosowany w parlamencie, tym samym stając się prawem. – To historyczny dzień w walce o prawa zwierząt i w obronie naszych ewolucyjnych towarzyszy, który niewątpliwie zapisze się w historii ludzkości stwierdził Pedro Pozas, szef Projektu Wielkie Małpy w wypowiedzi dla agencji Reuters. – Nie wiemy, czy wielkie małpy są wykorzystywane do eksperymentów w Hiszpanii, ale na pewno nie ma prawa chroniącego je przed tym – dodał.

Jeśli rezolucja stworzona przez komisję stanie się obowiązującym prawem, wówczas nie będzie można np. wykorzystywać małp człekokształtnych tj. szympansów, goryli i orangutanów w eksperymentach. Nie będzie można także trzymać małp w zoo, ani ich filmować czy robić reklam z ich udziałem. Takie są założenia tzw. Projektu Przetrwania Zrównoważonego Rozwoju Wielkich Małp (WSSD GRASP), przyjętego przez ONZ, do przestrzegania którego zobowiąże się Hiszpania, jeśli parlament ostatecznie przyjmie projekt rezolucji komisji ds. środowiska. (...)

Jednak Hiszpania nie jest jedynym krajem, który poważnie zastanawia się nad przyznaniem zwierzętom praw należnych osobie ludzkiej. W rzeczywistości szwajcarska Komisja Etyki już wcześniej opracowała raporty m.in. dotyczące przyznania szczególnych praw ssakom naczelnym i zwierzętom, a obecnie pracuje nad raportem mówiącym o godności roślin (sic!).

W raporcie szwajcarskiej Komisji możemy przeczytać; „Członkowie Komisji jednogłośnie uznają, że arbitralne krzywdzenie roślin jest moralnie niedopuszczalne”. Do tego typu traktowania zalicza się np. ścięcie dzikich kwiatów przy drodze bez racjonalnej przyczyny. Komisja stwierdziła także, że rośliny „są całkowicie wyłączone z absolutnego posiadania na własność. Zważywszy na tę interpretację nikt nie może pielęgnować roślin według własnych upodobań”.

Całość: TUTAJ