sobota, 8 listopada 2008

Obama prezydentem

Czyli szykujmy się na socjalizm XXI wieku.

Media zdecydowały, 44. prezydentem będzie Barack Obama.

Jim Rogers, amerykański inwestor, który w 1970 r. wspólnie z George'em Sorosem założył fundusz Quantum jakiś czas temu powiedział - jeżeli byłeś mądry w 1807 r., przenosiłeś się do Londynu. Jeżeli byłeś mądry w 1907 r., przenosiłeś się do Nowego Jorku. Jeżeli jesteś mądry w 2007 r., to przenosisz się do Azji (sam sprzedał dom w Nowym Jorku i przeprowadził się do Singapuru).

za korespondent.pl

2 komentarze:

 1. Kilka komentarzy znalezionych w internecie dotyczących zwycięstwa w wyborach Baracka Obamy:

  "Od teraz krytyka uesańskiego prezydenta to rasizm?" [wig]

  "a te wybory to niby nie był rasizm.95% murzynów głosowało na swojego" [mdomz]

  "Hmmm... Czemu radujący się zwolennicy Obamy, pokazani dziś w telewizji, mieli koszulki z jego twarzą w tonacji czerwono-czarnej utrzymanej w stylu słynnego zdjęcia Che i napisem "PROGRESS"?

  To pytanie retoryczne. :-)" [Artur Kozubski]

  "Bo sam Obama jest czerwono-czarny ;)" [Marek_blck]

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze dwa:

  "E, tam, zaraz socjalizm XXI wieku. Przecież to były tylko hasła wyborcze. Czy przypadkiem G.W. Bush (junior) też nie obiecywał czegoś innego, niż zrobił? Owszem, ten czerwony-kawowy wprowadzi trochę więcej socjalizmu, ale tylko trochę. Na więcej nie pozwolą tzw. układy". [TPJ]

  "Obawiam się, że to właśnie "układy" wypromowały Obamę na prezydenta USA. A są to układy zamordystyczne, dążące do przejęcia kontroli nad jednostkami.
  Nie od dziś próbuje się likwidować prawo do posiadania broni w USA. A to jest jedno z podstawowych praw na którym zbudowano USA. (...)
  W Europie udało się spacyfikować społeczeństwa. Udało się wmówić, że prawo do posiadania broni to przywilej regulowany przez państwo, czyli władzę. A ta może go udzielić, ale może też zabronić.
  Socjalizm, to nie tylko pewien układ gospodarczy i społeczny. To przede wszystkim totalitaryzm w stosunku do własnych obywateli. Totalna kontrola i totalne sterowanie. W USA nie od dziś, ale już od bardzo dawna, swobody obywatelskie są coraz bardziej ograniczane." [kwojak]

  OdpowiedzUsuń