czwartek, 20 listopada 2008

SLD to lewicowa partia prawicowców

Politolodzy z Wolnego Uniwersytetu w Brukseli przebadali drugą obok PSL najliczniejszą polską partię (69 tys. członków). Wiosną, podczas 16 zjazdów wojewódzkich SLD, 1569 delegatów wypełniło anonimowe ankiety.

No i się zrobiło wielkie halo, gdy się okazało, że np. dla blisko 70 proc. badanych oczywiste jest, że im mniej państwo interweniuje w gospodarkę, tym lepiej dla ekonomii.Niemal tyle samo jest zdania, że najlepszym sposobem na bezrobocie jest stosowanie elastycznych form zatrudnienia, np. zawieranie kilku kolejnych umów na czas określony, praca na kontrakcie czy w niepełnym wymiarze godzin. Co trzeci działacz SLD opowiedział się za wprowadzeniem podatku liniowego. Nic dziwnego, że aż trzech na czterech badanych opowiada się za współpracą z ugrupowaniami liberalnymi.

Wojciech Olejniczak sypie głowę popiołem - Mamy poważny problem, bo potwierdza się to, co powtarzałem kolegom, ale niewielu chciało słuchać: popełniliśmy wiele błędów, w swojej lewicowości byliśmy powierzchowni i nieszczerzy.

Całość


_________________________________________

Jakie jest więc wyjście z tej sytuacji? Brnąć dalej w zaparte i nadal okłamywać wyborców czy rozwiązać partię sypiąc głowę popiołem? :)