piątek, 19 grudnia 2008

Narzucona tolerancja

Jak informuje portal kosciol.pl

Dziewięciu strażaków z Glasgow ukarano dyscyplinarnie za to, że nie zgodzili się pójść na paradę gejów.

Strażacy z oddziału Cowcasddens dostali od zwierzchników służbowe polecenie wzięcia udziału w Pride Scotia - czerwcowej dorocznej imprezie szkockich gejów. Na paradzie strażacy ubrani w odświętne uniformy rozdawali ulotki o tym, że straż pożarna służy wszystkim. W ten sposób mieli zademonstrować poparcie dla idei walki z dyskryminacją - także ze względu na orientację seksualną.

Dziewięciu strażaków odmówiło udziału. Jedni argumentowali, że nie mogą się pojawić w mundurze w otoczeniu gejów, gdyż naraziłoby ich to na złośliwe żarty w pubach. Inni tłumaczyli, że przekonania religijne nie pozwalają im wziąć udziału w imprezie afirmującej homoseksualizm.

Komendant oddziału wyjaśnień nie przyjął i wszczął wobec opornych postępowanie dyscyplinarne. Najstarszy rangą strażak został zdegradowany i pozbawiony 5 tys. funtów z rocznego wynagrodzenia. Pozostali dostali pisemne upomnienia. Cała dziewiątka ma uczestniczyć w przymusowych "szkoleniach różnorodności", na których uczy się poszanowania dla odmienności.

Za co te kary? Zdaniem szefostwa straży odmowa pójścia na paradę równości to "zasadnicze złamanie kluczowych obowiązków". Strażacy "nie mogą i nie powinni wybierać, komu mają służyć", a "ich obowiązkiem jest chronić wszystkich, bez względu na kolor skóry, wyznanie czy orientację seksualną".

Kary dla strażaków przyjęły z zadowoleniem brytyjskie organizacje gejowskie. - Gdyby odmówili pójścia do meczetu, wszyscy byliby oburzeni - tłumaczy dziennikowi "The Scotsman" Calum Irving z walczącej o prawa gejów organizacji Stonewall Scotland. Jego zdaniem utrzymywane z podatków służby nie powinny manifestować niechęci do mniejszości seksualnych, bo "geje i lesbijki też płacą podatki".

____________________

Ta wiadomość to wbrew pozorom bardzo dobry sygnał bo może otworzy niektóre oczy, że nie o tolerancję tu wcale chodzi...

Jak skomentował to jeden z internautów: "Może teraz za to - też w imię tolerancji i akceptacji dla różnorodności - posłać zarząd stowarzyszenia ateistów obowiązkowo na Pasterkę? A jak nie pójdą - to wywalać z roboty, obcinać emerytury, obniżyć pensje... I jeszcze obsztorcować w mass-mediach..."