piątek, 25 lutego 2011

Antykobiecy feminizm

"Nasza feministyczna współczesna kultura nienawidzi kobiet, gardzi nimi... Seksualna rewolucja była rewolucją rozwiązłych mężczyzn, dla rozwiązłych mężczyzn, dokonaną przez rozwiązłych mężczyzn (Doug Wilson, Beyond Stateliest Marble: The Passionate Femininity of Anne Bradstreet, Highland Books 2001, s. 237.)

6 komentarzy:

 1. Innymi słowy: feminizm nie uwolnił od niczego samych kobiet. "Uwolnił" raczej wielu mężczyzn od odpowiedzialności nadanej im przez Boga; odpowiedzialności za honorowanie, ochronę, poszanowanie kobiecości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadza się, tylko czy kobiety potrzebują tak naprawdę uwolnienia? To my mężczyźni jesteśmy zniewoleni przez swoje żądze i nie potrafimy stanąć na wysokości zadania w roli nadanej nam przez Pana. Czyli kobiety tak naprawdę potrzebowałyby uwolnienia od mężczyzn, tylko dokąd by to doprowadziło? Uwolnijmy siebie, uwolnimy Je.

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak jest rola nadana mężczyznom przez Pana?

  OdpowiedzUsuń
 4. Joanna, to zależy o jaką dziedzinę pytasz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytam w kontekście tytułu wątku.Jak zaczniemy wymieniać dziedziny to wyjdzie na to,że mężczyźni powinni być dobrymi nauczycielami,pilotami,szewcami itd.
  Rozumiem, że to nie o to tu chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Joanna,

  Nadal nie rozumiem. Tytuł wątku dotyczy feminizmu. Pytasz o rolę mężczyzn w dziedzinie feminizmu?

  Jeśli tak, to mężczyźni powinni sprzeciwić się tej niszczącej dla kobiet, rodzin, kościołów, społeczeństw ideologii chroniąc swoje mamy, żony i córki przed jej zgubnym wpływem.

  OdpowiedzUsuń