środa, 10 kwietnia 2013

Smoleńsk i pragnienie świętego spokoju

Dotychczas nie przedstawiono żadnych dowodów świadczących o tym, że przyczyną katastrofy smoleńskiej był zamach. Teoria wybuchu również jest nieudowodniona. Jednak rocznica smoleńska pokazuje, że szukanie świętego spokoju kosztem dochodzenia do prawdy - ów spokój niszczy. Nie da się zbudować jedności, zgody ignorując błędy raportu MAKu i Jerzego Millera, omijając niewygodne pytania lub oskarżając tych, którzy je stawiają. Pokój za wszelką cenę nie jest żadną stabilizacją. To dotyczy jedności i zgody w każdej sferze życia: w polityce, Kościele, rodzinie...

Dlatego nie dziwi fakt, że premier Tusk oddał dzisiaj hołd pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na warszawskich Powązkach o godzinie 5.40 rano, gdy większość obywateli kraju, który reprezentuje... spała. To obraz działań polskiego rządu od dnia katastrofy: ucieczka od konfrontacji, widoku opinii publicznej i dobry "pijar", sugerujący że zrobiliśmy "co do nas należało". Niestety...

16 komentarzy:

 1. Był zamach, czy go nie było - ale to co robi "polski" rząd to farsa i w pełni zasłużył na Trybunał Stanu

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem szczerze, że dostaję już alergii jak słyszę "katastrofa Smoleńska". Media skutecznie obrzydzają mi ten temat. Dobrze, że dochodzą w tej sprawie, ale niech to będzie poza mediami i nie będzie nagłaśniane, dopóki nie będzie ostatecznej i jednoznacznej przyczyny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdybym była polskim rządem postąpiłabym dokładnie tak samo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rządowi na rękę jest taka polaryzacja. To służy utrzymaniu jasnej linii podziału: "my-oni" w celu utrzymania władzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy naprawdę wszystko co dzieje się na świecie, zawsze musi mieć jakieś drugie dno, w dodatku polityczne?
  Pastorze, przyznam że momentami skutecznie pastor zniechęca do czytania tego bloga, mówię o sobie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie musi, ale często ma - szczególnie w polityce :-)

  Świat stał się polityczny. Nasze zdrowie jest kwestią polityczną, utrzymanie na starość, waga naszych dzieci, to czego uczą się w szkołach i od jakiego wieku, sposób wychowania dziecka... To wszystko stało się tematem politycznym. Nawet rodzaj używanych żarówek.

  Ewangelia jest również polityczna, ale w innym sensie: dotyczy bowiem wszystkich narodów, transformacji ludzkich struktur, zaś Bóg jest Panem Panów i Królem Królów, a nie jedynie naszych serc.

  Masz inne spojrzenie - dziel się. Ja zwyczajnie dzielę się swoim. Wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nieścisłości typu ciało nie w tej trumnie co trzeba nie może być usprawiedliwieniem dla absurdalnej tezy, że był zamach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mówimy o zamachu.

  Mówimy o działaniach stron rosyjskiej i polskiej utrudniających śledztwo w sprawie katastrofy lub wręcz służących zniszczeniu dowodów wskazujących na to, co się stało.

  Akurat ta kwestia jest aż nadto ewidentna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Byle do wiosny - ja rozumiem że wy kobiety unikacie prostych prawd jak diabeł święconej wody, ale to w niczym nie zmienia prostej prawdy o tym że to co zrobił "polski" rząd było farsą (lub zdradą) od samego początku - w znacznie mniej istotnych katastrofach (nie umniejszam tragedii, ale tu chodzi o wydarzenie natury państwowej, w końcu nie co dzień ginie znaczna część elity jakiegoś kraju)dochodzenie trwało latami, skrupulatnie badano KAŻDĄ drobinę wraku i każdy ślad. tymczasem tu mamy "ostateczne" orzeczenie Millera i Anodiny które są klasyczna "g... prawdą".
  Wrak był myty przez deszcze i węże strażackie, niszczony łomami, kluczowe dowody znajdowali przygodni ludzie itp.
  To fajnie mieć dziewczyno takie dobre samopoczucie - ale stajesz z tym swoim samopoczuciem po stronie kłamstwa razem z Diabłem - nie zazdroszczę znajomości.

  Kornelu - zamiana zwłok to obrzydliwa nieudolność Tuska i jego bandy, ale wskazania przyrządów że tam był trotyl są JEDNOZNACZNE - on tam był i trzeba ustalić skąd?!

  OdpowiedzUsuń
 10. Paweł, a co się stało?
  p

  OdpowiedzUsuń
 11. Kornel + M - co się stało pytacie, chcecie przykładów?
  otóż stało się to że w NIEWYJAŚNIONYCH okolicznościach,na terenie obcego państwa rozbił się samolot należący do polskich sił zbrojnych, przewożący elitę naszego państwa! Mało? Mądremu wystarczy.

  Chcecie przykładów?
  kilka pierwszych z brzegu. "nasz rząd" ogłasza że wszelkie dowody zostały zabezpieczone - tymczasem jedno z kluczowych urządzeń nawigacyjnych zostaje znalezione kilka dni później, przez... redaktora tabloidu! mało?!

  "nasz Rzad" oświadcza iż postępowanie w/s katastrofy prowadzone jest w myśl prawa międzynarodowego - co okazuje się brednią, gdyż jest powadzone jedynie na zasadzie "czego Moskwa sobie życzy".

  MAK - to żaden "międzynarodowy" ale zwykły rosyjski tyle że w skład wchodzą przedstawiciele innych "niepodległych" dawnych republik ZSRS.

  Są zapisy fotograficzne i filmowe dokumentujące mycie wraku wodą z węża strażackiego i wyłamywanie elementów przy pomocy łomu.

  Mamy wreszcie oświadczenie producenta detektorów, który zagroził procesem sądowym następnemu prokuratorowi czy urzędasowi który by ośmieli się twierdzić że wykrywały one "pastę do butów" - NIE skoro detektory wykryły trotyl, to tam był trotyl!

  Dla inteligentnego człowieka wystarczy - głupcy niech zadowolą się brednią wyprodukowaną przez BBC.

  OdpowiedzUsuń
 12. http://fakty.interia.pl/prasa/przewodnik-katolicki/news-trzy-lata-po-smolensku,nId,954519

  OdpowiedzUsuń
 13. Makro:

  myślałem, że powiesz coś o czym nie wiadomo, ale dzięki za odpowiedź

  pozdrawiam
  p

  OdpowiedzUsuń
 14. Napiszcie jeszcze, że mgła była sztuczna, w powietrzu unosił się hel, a prezydent z małżonką tak naprawdę nie zginęli, tylko są w sowieckich łagrach.

  Niektórym trudno uwierzyć prawdzie i muszą wymyślać bajki.

  OdpowiedzUsuń
 15. M - skoro wiesz to poco pytasz?

  Kornel - środki techniczne do wytworzenia sztucznej mgły Rosjanie posiadają, tymczasem NIKT nie przedstawił nam warunków barycznych, nasłonecznienia, temperatury itp czynników które mogły wywołać mgłę naturalną - Ja nie twierdzę że był zamach ale że jesteśmy bezczelnie okłamywani!

  Teoria helu powstała na skutek tego ze ŻADNA p...ona komisja czy to MAK, czy Miller czy BBC nie wyjaśniła przyczyn zejścia samolotu poniżej 100 metrów!

  a reszta to już twoje przemądrzalstwo - ale z tym polemizował nie będę.

  OdpowiedzUsuń