poniedziałek, 3 czerwca 2013

Sześć dni czy sześć miliardów lat?

Już pojutrze (środa, 5.VI) zapraszam na spotkanie dyskusyjne Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego pt. "Poznaj początki".

- Czy początkowe rozdziały Księgi Rodzaju to mit, metafora, poezja czy narracja historyczna
- Jakie znaczenie dla chrześcijańskiego światopoglądu ma właściwe rozumienie tej księgi?
- Czy Jezus i Apostołowie wierzyli w sześciodniowy opis stworzenia?
- Czy Adam i Ewa istnieli? Czy Waż przemawiał ludzkim głosem? Kiedy pojawiła się śmierć?

Na te pytania odpowiemy w najbliższą środę!

Kawiarnia "W Starym Kadrze" ul. Grobla I  3/4 w Gdańsku (naprzeciwko Rossmana i Fontanny Czterech Kwartałów). Godzina 19.00. 

1 komentarz:

 1. cytat:
  "- Czy początkowe rozdziały Księgi Rodzaju to mit, metafora, poezja czy narracja historyczna."

  Tak, to mit. Każda religia próbuje w jakiś sposób tłumaczyć początki wszechświata. Zakwestionowanie dosłownego rozumienia słów księgi rodzaju nie wynikło z jakieś niechęci czy wrogości wobec religii, ale ze sprzeczności, które nagromadziły przez lata badań i obserwacji...

  "Czy Adam i Ewa istnieli? Czy Waż przemawiał ludzkim głosem? Kiedy pojawiła się śmierć?"

  Nie, nie istnieli. Jeżeliby istnieli to oznaczałoby to, że ten wasze bóstwo musiałoby tolerować kazirodztwo (no bo jakoś pokolenia po Adamie i Ewie musiały się pojawiać), kolejny paradoks w jaki wpada się, dosłownie interpretując księgę rodzaju.
  Wąż nie może przemawiać ludzkim głosem, bo nie ma ku temu możliwości ze względu na budowę układu oddechowego, brak strun głosowych oraz brak ośrodków mowy w mózgu.
  Śmierć jest integralnym elementem życia na Ziemii i procesu ewolucji. Na szczęście ludzie, chociaż w niewielkim stopniu, mogą redukować jej przyjście...

  OdpowiedzUsuń