środa, 4 września 2013

Gość niedzielny

W najbliższą Niedzielę będziemy mieli w Kościele pastora z USA Steve'a Murphy'ego (St.Peter Presbyterian Church, Abington, Virginia). Będzie miał u nas kazanie (z tłumaczeniem). Bardzo ciekawy i niesamowity człowiek. Ma 10 dzieci i wszystkie, wraz z żoną, uczą domowo. Jest redaktorem naczelnym magazynu "Homeschooling Today". W ich Kościele jest ok. 300 osób i wszystkie rodziny wybrały edukację domową jako drogę edukacyjną dla swoich dzieci. 

Będzie okazja porozmawiać z nim na ten temat przy kawie, herbacie, cieście po zakończeniu nabożeństwa. Serdecznie zapraszam. 

DOM HARCERZA w Gdańsku, ul. Za Murami 2-10 godzina 10.00.

3 komentarze:

 1. Juz myślałam, że pisze Pastor o tygodniku katolickim :)
  Trafiłam na ten blog szukając informacji własnie o edukacji domowej, więc będę bardzo ciekawa wrażeń po spotkaniu, na które, mieszkając na drugim końcu Polski, nie mam szansy się wybrać. To że cała społeczność wybrała właśnie taki model jest czymś zupełnie niezwykłym i trudnym do wyobrażenia w naszych realiach, więc na pewno z chęcią przeczytam o tym więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Generalnie małe gminy chrześcijańskie mają łatwiej zachować wspólnotę poglądów - inna sprawa czy w grę wchodzi faktyczna wspólnota, czy swoisty przymus wywołany charyzmą przywódcy 9bo to już sekciarstwo).

  nauczanie domowe, ma sporo plusów - na pewno jakiekolwiek restrykcje ze strony państwa wobec rodziców podejmujących to zadanie są przestępcze i takie państwo nie jest państwem prawa.
  Co innego moje osobiste poglądy na ten temat - jak już pisałem - nie ma to jak szkoła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cel to edukacja chrzescijanska.Homeschooling to jedno z narzedzi do jego realizacji.

  OdpowiedzUsuń