czwartek, 10 czerwca 2021

Dobble XXL

Gra "Dobble XXL" to kolejna odmiana popularnej gry rodzinno-imprezowej Dobble, którą bardzo lubimy jako rodzina. W tej wersji mamy 20 wielkich kart wykonanych z wytrzymałego materiału PCV. Każda z nich ma 45 cm średnicy. Oznacza to, że do rozgrywki potrzebujemy większej przestrzeni. My co prawda graliśmy z dorosłymi i dziećmi w naszym salonie, ale gra najlepiej się sprawdzi na świeżym powietrzu lub świetlicy. Jak widać, mogą w nią grać nie tylko dzieci :) 

Zasady gry są niezmienne. Mamy owe 20 kart, na których znajduje się po pięć (a nie 6 jak w podstawowej wersji) symboli. Na dwóch kartach zawsze znajduje się jeden wspólny symbol, który musimy odszukać i powiedzieć jego nazwę. W ten sposób zdobywamy punkty. Mamy więc symbole i ilustracje np. słońca, celownika, kłódki, ognia, serca, iglo, okularów itp.

Gramy jednocześnie, ćwicząc spostrzegawczość. Zwycięża gracz, który po wyczerpaniu całej talii zdobędzie najwięcej kart (odnajdując powtarzające się ilustracje). Oczywiście można grać na wiele sposobów. Zwykle gra się na stojąco przemieszczając obok symboli. Można np. grać drużynowo (sztafeta) lub w wilka i owce (jeden gracz musi złapać pozostałych). 

Gra jest pięknie i estetycznie wydana. Karty są wytrzymałe, okrągłe i kolorowe. Zasady można wyjaśnić w 30 sekund, co sprawia, że gra jest świetna dla początkujących graczy. 

Informacje o grze
Ilość kart: 20
Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: od 4 lat 
Czas gry: 10 minut

Grę można zamówić o polskiego wydawcy Rebel.pl - TUTAJ