wtorek, 31 stycznia 2012

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu

Radni Szczecina przyjęli zaproponowane przez PO stanowisko, w którym postulują, by w mieście do 2015 r. wprowadzić zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Apelują też do parlamentarzystów o podjęcie inicjatywy, która pozwoli gminom na wprowadzenie takiego zakazu. W myśl przyjętego stanowiska postuluje się, aby do roku 2015 Szczecin stał się miastem, gdzie w godzinach nocnych nie sprzedaje się alkoholu z wyłączeniem restauracji, pubów i klubów nocnych. Stanie się to możliwe tylko wtedy, gdy nastąpią odpowiednie zmiany w polskim prawe. W stanowisku skierowano apel do parlamentarzystów o rozpoczęcie prac w celu wprowadzenie zmian w prawie – głosi komunikat szczecińskiego Urzędu Miasta, przekazany PAP.

O dziwo, wielu słuchaczy Radia Zachód, które właśnie słucham popiera ten postulat. Niestety niewolnicza mentalność ubrana w szaty "troski o bliźnich" wciąż żyje w wielu z nas. Ja proponuję pójść dalej z tą totalistyczną mentalnością radnych: zakazać sprzedaży noży po 22, chodzenia spać po 2 w nocy i picia alkoholu po 22.Wszystko dla dobra obywatela zdefiniowanego przez urzędników.

11 komentarzy:

 1. Bez sensu zakaz. Ale przeciez to nie problem kupic przed 22, co?

  -Imperator

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie ograniczenie raczej nic nie da.

  http://www.youtube.com/watch?v=kG97h0TxBsU

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieszkałem kiedyś w pobliżu dwóch nocnych sklepów i dużego skupiska studenciaków. Nie są to piękne okoliczności przyrody.

  OdpowiedzUsuń
 4. Imperator,

  Można można. Tak samo jak można kupować noże przed 22 i można chodzić spać przed 2.

  :)

  Anonimku,

  No i? Na osiedlu moich rodziców jest mało uroczy parking.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Paweł Bartosik

  Nocnych już nie ma! I studenciaki nie przesiadują wiosną do świtu na w okolicy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Stwierdzono idiotyzm, ale mandat radnego pełnić mogą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co tylko dowodzi że Homo Sapiens jest głupszy od rodzaju Pongo - bo orangutany pamiętają dłużej!

  Za komuny były przerabiane różne wersje prohibicji godzinowej - każdorazowo z odwrotnym skutkiem. A szczecinianom gratulujemy zbiorowej głupoty, skoro na radnych wybierają osobników stojących na drabinie ewolucji intelektualnej niżej od orangutanów.

  Nomen omen - w ramce "weryfikacja słowa" pojawiło mi się ... "debily"

  OdpowiedzUsuń
 8. ALKOHOL TO ZUO!

  OdpowiedzUsuń
 9. Noże też! Od czego mamy zęby?

  OdpowiedzUsuń
 10. Spokojnie mozna zabic rekami, tylko trzeba wiedziec gdzie uderzyc. Polecam sie nauczyc, podreczniki sa kilka klikow stad.

  -Imperator

  OdpowiedzUsuń