poniedziałek, 14 października 2019

Gdański kościół w CREC

W minionym tygodniu w Burgas (Bułgaria) mieliśmy coroczne spotkanie prezbiterium naszej międzynarodowej wspólnoty Communion of Reformed and Evangelical Churches (CREC). Tworzą je pastorzy i starsi naszych kościołów.  W tym roku nasz gdański kościół został przyjęty jako pełnoprawny kościół członkowski. 

Czymś ważnym w kontekście służby kościoła jest jego wspólnotowość. Nie tylko w kontekście przynależności chrześcijanina do konkretnego kościoła lokalnego, ale również w kontekście przynależności lokalnej wspólnoty do ciała Chrystusowego. 

Oczywiście denominacje i zrzeszenia poszczególnych kościołów są dobrowolne i nie są tożsame z pojęciem Kościoła Powszechnego, jednak programowa niechęć do posiadania formalnych więzi z żadnymi kościołami jest czymś niepokojącym. Może bowiem świadczyć o duchu separatyzmu i izolacjonizmu.

Wiele osób pyta o nasze podejście do poszczególnych kwestii biblijnych, teologicznych, praktycznego chrześcijaństwa, kwestii społeczno-kulturowych. Jeśli i Ty chciałbyś lepiej poznać nasze kościoły zachęcam do zapoznania się z serią wpisów. Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś porozmawiać, spotkać się - napisz: bartosik7@gmail.com

Niech Ci Bóg błogosławi!