czwartek, 13 listopada 2014

Fall 2014!

Już w listopadzie odbędzie się inauguracja mam wrażenie czegoś wyjątkowego i ważnego dla naszego kraju i Kościoła w Polsce! Ruszamy mianowicie ze służbą CENTRUM CHRZEŚCIJAŃSKIEGO "ANTYTEZA".
Projekt tworzą chrześcijanie z różnych kościołów. Prócz mnie są to: Mateusz Wichary, Szymon Chąciak, Filip Sylwerstrowicz, Bartosz Sokół, Mariusz Ratajczak, Roman Mazurek, Radek Kowalski. 
Łączy nas reformowane zrozumienie tego, kim jest Bóg, do kogo należy świat, dla jakiego celu został stworzony i jaka jest nasza rola w nim. Krótko mówiąc, wierzymy, że Jezus jest... Panem, nie ograniczając Jego roli w codzienności do bycia Ministrem Religii lub Lekarzem Serc. Co to oznacza w praktyce? Tym właśnie chcemy się dzielić. Pragniemy kształtować biblijne myślenie i postawę w podejściu do otaczającego świata, który w całości należy do Chrystusa: małżeństwa, zarządzania pieniędzmi, postawy wobec polityki, wychowania dzieci, edukacji, kultury, sztuki, prawa, historii, kościoła, seksu itd.
Jesteśmy oczywiście otwarci na współpracę z każdą osobą, która podziela nasze ideowe, teologiczne założenia i cel działania (wkrótce będą do zapoznania się na stronie antyteza.org).
Ruszamy 29 listopada! Wtedy to w GDAŃSKU odbędzie się PIERWSZA konferencja naszego Centrum pt. "Nieskrępowany seks - wolność czy zniewolenie?". Wkróce więcej informacji. Polecamy się Waszej modlitwie.