piątek, 4 kwietnia 2008

Praktyczne implikacje kalwinizmu

Serdecznie zapraszam na Konferencję pt. "Dort wg Dylana, czyli praktyczne implikacje kalwinizmu", na którą planujemy się wybrać całą rodzinką podczas długiego weekendu majowego (2-3 maj). Konferencja odbędzie się we Wrocławiu w budynku Szkoły Chrześcijańskiej ARKA. Z pewnością będzie to okazja do duchowego odświeżenia, poznania innych chrześcijan, odpoczynku i zdobycia biblijnej mądrości.

Bob Dylan w piosence „Political World” [Polityczny świat], która ukazała się na wyśmienitym albumie „Oh, Mercy” [Litości] w 1989 roku, śpiewa: „Żyjemy w świecie rządzonym przez politykę”, i ma w pełni rację. Ale dlaczego tak jest? Jak do tego doszło? Dlaczego niemal automatycznie przyznajemy Dylanowi rację?

Podczas konferencji pastor Dennis Tuuri z Reformation Covenant Church [Reformacyjny Kościół Przymierza] w Oregon City, USA, przedstawi sześć wykładów na temat praktycznych implikacji kalwinizmu w oparciu o dekrety Synodu w Dort z 1619 roku znane powszechnie jako Pięć Punktów Kalwinizmu. Zdaniem pastora Tuuri współczesny świat zdominowany przez politykę jest owocem odrzucenia biblijnego nauczania o suwerenności Boga. Kalwinizm twierdzi, że Bóg jest absolutnym Panem świata i historii. Dlatego im bardziej oddalamy się od kalwinizmu i zbliżamy do arminianizmu, tym bardziej świat, w którym żyjemy, staje się arminiański, czyli zdominowany przez politykę.

Kalwińskie i arminiańskie doktryny często bywają omawiane w dość abstrakcyjnych i ezoterycznych kategoriach. Pastor Tuuri skupi się jednak na praktycznej stronie Kanonów z Dort.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Noclegi planowane są we wrocławskich domach miejscowych chrześcijan :-)

Kontakt i zgłoszenia: Bogumił Jarmulak (schestow@gmail.com) lub Paweł Bartosik (gdansk@reformacja.pl)

Więcej informacji o wykładach i planie konferencji - TUTAJ