środa, 13 września 2023

Każda historia wykrzykuje Jego imię

Uri Brito

Biblia jest księgą opowieści. Każda historia szepcze Jego imię, imię Jezusa. To prawda. Lecz z drugiej strony powinniśmy wierzyć, że każda historia także wykrzykuje Jego imię. Chrystus jest obecny podczas pokonania grubego Eglona, ​​gdy miecz przebija jego ciało, ujawniając, że jest człowiekiem pełnym gnoju. To nie był zwykły szept. To właśnie tam Jael wbiła kołek od namiotu w czaszkę Sysery. To nie był zwykły szept. 

Takie przykłady można mnożyć bez większego problemu. To coś więcej niż szept; to Alleluja rozbrzmiewa głośno i wyraźnie. Jezus pokonuje grubych i złych królów i wbija kołki namiotowe w czaszki swoich wrogów, wypełniając obietnicę zawartą w Księdze Rodzaju 3:15. 

Chrześcijanie, będąc daleko od nieśmiałości, powinni cieszyć się z tych głośnych okazji pochodzących ze świętych Pism. Gdziekolwiek nasz Pan idzie, rodzi uczniów ku życiu lub uczniów ku śmierci. Nie ma neutralności. Nie ma szeptu, lecz jest głośny okrzyk chwały dla Pana, naszego Boga, Wszechmocnego, który króluje nad wszystkimi swoimi wrogami (1 Kor 15:24-26). 

Autor jest pastorem Kościoła reformowanego Providence Church w Pensacola (Floryda), USA, a także autorem kilku komentarzy biblijnych.